Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Kartka z kalendarza

Artykuły

 • Dzień Ojca

  2016-06-23

  Dzień Ojca

  Pierwsza myśl, która pewnie większości z nas przychodzi do głowy na słowo tata, to gra w piłkę. Lecz nasi kochani ojcowie nie tylko tym się zajmowali, gdy byliśmy mali. Siedzieli z nami w domu, kiedy byliśmy chorzy, pomagają nam w zadaniach domowych. Są naszymi powiernikami, encyklopediami wiedzy, a co najważniejsze przyjaciółmi na dobre i złe.

  Dzień Ojca
 • Dzień Serka Wiejskiego

  : Dzień Serka Wiejskiego
  2018-01-02

  Dzień Serka Wiejskiego

  Zwykle, gdy emocje związane ze Świętami opadną, a wykwintne potrawy już się znudziły, na scenę wkracza serek wiejski. Dlaczego? Bo zaczynamy szukać powrotu do nieświątecznej codzienności. A co jest bardziej zwyczajne niż serek wiejski? Chyba tylko chleb z pomidorem. Po świątecznym obżarstwie poszukujemy jednak czegoś bardziej dzietetycznego. I wtedy na scenę wkracza serek. Ale nawet z takiego zwykłego produktu można wyczarować coś pysznego, np. przekazywany u nas w domu z pokolenia na pokolenie przepis na ,,Domek Jagi'.

 • Dzień Sprzątania Biurka

  : Dzień Sprzątania Biurka
  2018-01-08

  W co drugi poniedziałek stycznia jest obchodzony dzień sprzątania biurka, aby w nowy rok wejść z poczuciem czystości i uporządkowania naszego najbliższego otoczenia.

 • Dzień słomki do picia

  : Dzień słomki do picia
  2018-01-03

  Słomka do picia towarzyszy nam już od 130 lat od momentu gdy człowiek znany jako Marvin C. Stone otrzymał patent na ten wynalazek.

 • Dzień bitej śmietany

  : Dzień bitej śmietany
  2018-01-05

  Dzisiejsze święto wypadałoby uczcić deserem z tytułowym słodkim dodatkiem.

 • Dzień Filatelisty

  : Dzień Filatelisty
  2018-01-07

  Dzisiejsze święto upamiętnia powstanie w 1893 roku w Krakowie pierwszego klubu filatelistów.

 • Dzień Ligi Obrony Przyrody

  : Dzień Ligi Obrony Przyrody
  2018-01-09

  Jest to najstarsza grupa ekologiczna w Polsce, która powstała 9 stycznia 1928 roku.

 • Dzień Generacji Google

  : Dzień Generacji Google
  2018-01-16

  Dzień Generacji Google.

   

  Czy należymy do pokolenia szybkich i łatwych rozwiązań? Czy świat zdaje się krzyczeć, że nie musisz się starać, ponieważ „jesteś tego warta”? Raj? Czy raczej wielkie tempo, powierzchowność, tymczasowość i wyścig szczurów?

 • Dzień Opowiadania Ulubionych Historyjek

  : Dzień Opowiadania Ulubionych Historyjek
  2018-01-17

  Dzień Opowiadania Ulubionych Historyjek

  Ideą powyższego dnia jest dzielenie się z innymi swoimi ulubionymi historyjkami. W związku z tym faktem, żeby tradycji stało się zadość, podzielę się z Państwem opowiastką, która zrobiła na mnie największe wrażenie.

 • Dzień Starych Sprzętów z Duszą

  : Dzień Starych Sprzętów z Duszą
  2018-01-26

  Dzień Starych Sprzętów z Duszą

  Wisi na ścianie od 1988 roku. Wiele słyszał, wiele wie. Przetrwał cztery zmiany wystroju, przepłynęły przez niego miliony słów i zawsze jako pierwszy doświadczał z domownikami pozytywnych i negatywnych emocji, płynących z rozmów. Ten sprzęt niezaprzeczalnie ma duszę i nie da się go niczym zastąpić.